ukraine unitedkingdom
  • alex@deltahouse.ua
  • 38 044 2096707

Історія збірного будівництва

Збірні будинки від ЦЕБ

Історія монтажного будівництва

Будинки із збірних елементів — це, можливо, найстаріший спосіб будівництва, як саме людство. Будинки зі збірних елементів існували з давніх часів. Відомо, що такий метод будівництва використовували ще древні єгиптяни. Вони будували свої піраміди в основному на півночі країни, тягли величезні готові деталі вниз по Нілу і монтували їх на древньому «Будівельному майданчику». Одними з перших, що використали збірні конструкції в будівництві, були також японці. Свої перші збірні дерев’яні будинки вони будували ще в 12 столітті. Джерела описують збірну конструкцію будинків, що була транспортабельна на ручних візках.

Заводське виготовлення дерев’яних конструкцій в середньовіччі

Вражає, що багато світлих голів в історії людства експериментували зі збірними конструкціями будинків. Прикладом цього є знаменитий художник, ерудит і винахідник середньовіччя, автор картини «Мона Ліза – Леонардо да Вінчі, який побудував свій перший збірний будинок в 1494 під назвою” Casa mutabile “. Будинок повністю складався з збірних елементів і був зведений на березі річки Тигр. Геній да Вінчі по праву вважається винахідником і прабатьком монтажного будівництва. В середні віки збірні дерев’яні будинки в Німеччині були широко розповсюджені. Як приклад  збірних будинків середньовічної архітектури в Німеччині, ми можемо бачити ще багато фахверкових будинків, що збереглися до наших часів. Вони є історичними попередниками сучасних збірних будинків.

Збірні будинки від ЦЕБ

Історія сучасного монтажного будівництва в США почалася в середині 19-го століття за часів золотої лихоманки. У той час збірні швидкомонтовані будинки були необхідні.

У Німеччині збірні конструкції для індивідуального житлового будівництва почали широко використовуватись  в 1920-х роках. Ідея полягала в стандартизації масового виробництва функціональних збірних будинків, які були естетично та архітектурно  довершеними  і доступними за ціною. Навіть в той час перевагами були якість елементів, вироблених в заводських умовах і короткий термін монтажу об’єкта.

В результаті руйнувань після Другої світової війни збірні житлові будинки в Німеччині стали найбільш актуальні. В якості будівельного матеріалу переважало дерево, порівняно не дорогий та відновлювальний матеріал, який при цьому володіє безліччю позитивних характеристик. Все більше і більше людей могли дозволити собі власний будинок, а потім в післявоєнній Німеччині почався будівельний бум, який досяг свого апогею в 1970-х. Доступність була позитивним наслідком високого ступеня заводської готовності будинків. Це ще одна з головних переваг монтажного будівництва.

В 1980-і роки, у зв’язку зі збільшенням обсягів виробництва, була прописана ініціатива створення сертифікації якості збірних елементів. Це призвело до створення спільноти німецьких збірних (ФРК).  З тих пір заводи-виробники перевіряються кілька разів на рік на відповідність стандартам якості незалежними аудиторами. Вимоги до якості будівництва монтажних будинків викладені в законі, який є обов’язковим для всіх членів спільноти.

Сьогодні виробники цієї галузі можуть запропонувати своїм клієнтам, окрім високої якості, ще й різноманітну вишукану архітектуру, яка може бути як класична, так і сучасна, але найголовніше – це її це розмаїття.

Збірні будинки від ЦЕБ

В останні десятиліття стандартизована продукція поступилася місцем  індивідуальності. Швидке зведення є перевагою такого способу будівництва,  але багато будівельників прийшли до розуміння що це не найважливіший аргумент для покупців, хоча і дуже вагомий. Збірні будинки доступні у всіх цінових діапазонах, від відносно дешевих конструкцій до елітного сегмента. Хороші теплоізоляційні, екологічно чисті і сучасні будівельні матеріали є стандартом якості в цій індустрії.

на головну