ukraine unitedkingdom
  • alex@deltahouse.ua

Блог

  • 0

Збірні будинки – Fertighaus

Fertighaus є сучасною і вже дуже популярну технологію швидкого будівництва малоповерхових житлових будинків, яка завойовує все більше популярності в світі. У Німеччині за такою технологією будується близько 3 мільйонів квадратних метрів житла щорічно, і показник цей стабільно зростає.


У чому ж причина такого широкого поширення будинків, побудованих за технологією Fertighaus?

У перекладі з німецької мови Fertighaus позначає «збірний будинок». Це дійсно так: будова зводиться з готових будівельних конструкцій всього за кілька днів. Однак швидкість монтажу – не єдина перевага таких будинків. Вони повністю безпечні з екологічної точки зору, так як всі блоки обов’язково повинні бути виготовлені з нетоксичних матеріалів. Але найголовніша відмінність будинків за технологією Fertighaus від інших – це найвищі показники енергозбереження.

Будинки за технологією Fertighaus проектуються таким чином, щоб зберігати максимальну кількість тепла і акумулювати його з навколишнього середовища в холодну пору року. Влітку ж, навпаки, будинок не перегрівається і в ньому підтримується комфортна для людини температура. Досягається це за допомогою спеціального проектно-архітектурного рішення і високоякісної теплоізоляції даху і стін. Завдяки особливому просторово-планувального вирішення вдається заощадити до 90% електроенергії. Це дозволяє не тільки менше платити за електрику, а й піклується про охорону навколишнього середовища.


  • 0

Здоровий спосіб життя

1

Сучасні дерев’яні збірні будинки виробляються в заводських умовах із правильно просушеної деревини. Тобто, збірний будинок є захищеним від негоди і не потребує просушування після монтажу.
Деревина також має властивість поглинати водяну пару з вологого повітря і випускати його знову в сухому повітрі. Так дерево регулює мікроклімат в приміщенні. Для здорового стану людини необхідна постійна вологість від 45 до 55 відсотків, що й забезпечує конструкція збірних будинків CEEC.

Завдяки своїй відмінній теплоізоляції конструкція стіни, навіть при низьких температурах зовнішнього повітря, сприяє тому, що температура всередині приміщення завжди залишається теплою навіть без використання додаткового опалення.


  • 0

Бажаєте отримувати новини про збірні будинки з Блогу ЦЕБ на вашу електронну пошту?

Шановні Гості нашого сайту!

Відтепер ви можете отримувати останні новини Блогу Центру Енергоефективного Будівництва на вашу електронну поштову скриньку. Для цього достатньо ввести вашу адресу у формі нижче та підтвердити підписку у листі, який згодом прийде вам на скриньку. Підписка обслуговується безпечним сервісом Feedburner від Google.

Введіть ваш E-mail:

Стрічка новин ЦЕБ

Підписка Блог ЦЕБ

Дякуємо Вам!


  • 0

Реально нереальний сучасний енергоефективний збірний будинок ;-)

Дуже цікавий, як на мене, проект енергоефективного збірного будинку від компанії Marles (Словенія), що реалізовано у 2015 році у Швейцарії.

Конструкція будинку прибула на майданчик на початку березня 2015, а вже наприкінці травня, всі інженерні та оздоблювальні роботи були завершені 😉

 


  • 0

Виробництво клеєного бруса

Процес виробництва починається з розпилювання корінної деревини на дошки.

Відібрані за розмірами і якістю дошки висушуються в спеціальних камерах до вологості, відповідної їх застосуванню (8-18%, залежно від типу бруса і застосовуваного клею). Таким чином забезпечуються умови для подальшої обробки і виключається усушка деревини в процесі подальшої експлуатації. Висушені ламелі строгаються і сортуються по міцності (DIN 4074-S10). На цьому ж етапі маркуються і виторцовуються ділянки з дефектами – великі сучки, тріщини, «обзоломи» (укоси або нерівності кромок). Існує візуальне (матеріал оглядають спеціально навчені фахівці – грейдери) і автоматичне сортування, здійснювана за допомогою машин. Машинне сортування є кращим, оскільки дозволяє визначати більший діапазон міцності і виключає «людський фактор». На торцях різних по довжині відрізків ламелей фрезерується зубчастий профіль, і вони під тиском склеюються один з одним до необхідної довжини. Шипи можуть нарізатися як поперек, так і паралельно площині дошки.

Виробництво клеєного бруса

За допомогою машини наноситься клей. Для склеювання ламелей використовуються різні види клею в залежності від умов експлуатації готової продукції:
– Меламінові клеї – прозорий клейовий шов, широко застосовуються в Європі
– Резорцинові клеї – темний клейовий шов, знайшли своє застосування в США і Японії, застосовуються для виробництва всіляких конструкцій, що використовуються зовні будівлі, в тому числі для умов підвищеної вологості (мости, суднобудування і т.д.)
– EPI-система – прозорий клейовий шов, застосовується в Японії для виробництва деталей і виробів малоповерхового житлового будівництва
– Поліуретанові клеї – прозорий клейовий шов, сучасні клеї, що швидко твердіють, збільшують продуктивність виробничих ліній, дозволяють склеювати деревину з вологістю до 18%.
– Класи водостійкості клею: D3 – столярний; D4 – зовнішній водостійкий; D4 ++++ – водостійкий з підвищеними властивостями
– Класи екологічної безпеки: Е3, E2, E1 (Європа); F ***, F **** (Японія).
– Класи експлуатації: 1 і 2 (Європа); А, В, С (Японія).

Найбільш відомі клейові системи виробляють міжнародні компанії Akzo Nobel (Casco Systems), Dynea, BASF, які спеціалізуються на формальдегідних та меломінових смолах. В області поліуретанових клеїв провідними виробниками є компанії Leeson Polyurethanes Ltd, Klebchemie (торгова марка Клейберіт). Для експлуатації деталей в приміщеннях з нормальною вологістю, з підвищеною вологістю. або на відкритому повітрі використовуються різні системи клею. Використання різних систем клею підлягає обов’язковій сертифікації.
– Після нанесення клею ламелі збираються в пакети (заготовку бруса необхідного перетину) і пресуються.
– Після затвердіння клею готовий клеєний брус стругається та фрезерується (профілюється).

Клеєний брус є ідеальним матеріалом для деталей заводського виготовлення, так як згодом не деформується, чим забезпечується чіткість і щільність примикань і з’єднань.


  • 0

Дерево – основа збірного будівництва

Дерево може бути ефективно використано завдяки своїм чудовим властивостям і універсальності різних порід дерева в різних областях: в якості будівельного матеріалу для будівництва збірних будинків, в якості матеріалу для виготовлення меблів, вікон і дверей, підлогових покриттів, для внутрішньої обробки, облицювання та у вигляді пакувального матеріалу, а також для виготовлення музичних інструментів та багато іншого.

Несуча здатність Дерево легше, ніж інші матеріали (наприклад сталь), при цьому має дуже високу міцність. Відношення ваги і сили грає важливу роль для використання в будівельних матеріалах. Деякі матеріали можна порівняти шляхом вимірювання їх міцності на розрив. Параметри міцності деревини дають зрозуміти, що дерево є ідеальним матеріалом для будівництва. Деревина може замінити більшість будівельних матеріалів, таких як сталь або бетон.

Теплоізоляційні властивості На додаток до високої міцності деревина має відмінні теплоізоляційні властивості. Причина цього в тому, що деревина тепла на дотик і не пропускає холодне повітря всередину приміщення, а також не пропускає тепле повітря назовні. Таким чином, деревина може заощадити багато тепла. Ця комбінація робить його ідеальним ізоляційним матеріалом. Влітку вона захищає від перегріву сонячним випромінюванням, взимку запобігає втраті тепла з помешкання, таким чином знижує витрати на опалення. 2,5 см дерев’яної дошки по характеристикам ізоляції відповідає 11,4 см товщині цегляної стіни. Таким чином, ізоляція деревиною забезпечує комфортну температуру помешкання при низьких енерговитратах.


  • 0

  • 0

Сучасний Простий Функціональний

Проект збірного будинку K41 Cube площею 176 м2 (нетто) від Kern Haus (Німеччина)


  • 0

  • 0