ukraine unitedkingdom
  • alex@deltahouse.ua
  • 38 044 2096707

Властивості деревини

fb99b127530a18ce7230070cf1cf8cf1_590_300

Властивості  деревини

Дерево може бути ефективно використано завдяки своїм чудовим властивостям і універсальності різних порід дерева в різних областях: в якості будівельного матеріалу для будівництва збірних будинків, в якості матеріалу для виготовлення меблів, вікон і дверей, підлогових покриттів, для внутрішньої обробки, облицювання та у вигляді пакувального матеріалу, а також для виготовлення музичних інструментів та багато іншого.

Найбільш важливі властивості деревини:

1. Несуча здатність

Дерево легше, ніж інші матеріали (наприклад  сталь)  при цьому має дуже високу міцність. Відношення ваги і сили грає важливу роль для використання в будівництві. Деякі матеріали можна порівняти шляхом вимірювання їх міцності на розрив. Параметри міцності деревини дають зрозуміти, що дерево є ідеальним матеріалом для будівництва.  Деревина може замінити більшість будівельних матеріалів, таких  як сталь або бетон. Це важливий фактор збереження екології. Чим більше деревини використовується в якості будівельних матеріалів, тим менші викиди CO2 в атмосферу, а на виготовлення деревини не потрібно витрачати таку велику кількість енергоресурсів як для виготовлення бетону чи сталі.

f2ed4992bc33cea51efcf169efb39832_590_300

2. Теплоізоляційні властивості

На додаток до високої міцності деревина має відмінні теплоізоляційні властивості. Причина цього в тому, що деревина тепла на дотик і не пропускає холодне повітря всередину приміщення, а також не пропускає тепле повітря назовні. Таким чином, деревина може заощадити багато тепла. Ця комбінація робить його ідеальним ізоляційним матеріалом. Влітку він захищає від перегріву сонячним випромінюванням, взимку запобігає втраті тепла з помешкання, таким чином знижує витрати на опалення. 2,5 см дерев’яної дошки по характеристикам ізоляції відповідає 11,4 см товщині цегляної стіни. Таким чином, ізоляція деревиною забезпечує комфортну температуру помешкання при низьких енерговитратах.

a2326a3cfa8b0b855758d40031d6fa16_590_300

3. Вологість

Занадто сухі житлові приміщення можуть  викликати у мешканців  запалення очей, тріскання губ, сухість слизових оболонок.  І навпаки, сирі приміщення –  ідеальне середовище існування для грибків, що  також несе  загрозу для здоров’я жителів. Крім того, в цьому відношенні, дерево, виявляється, ідеально підходить як будівельний матеріал  тому, що деревина може не тільки поглинати багато вологи, але і швидко і майже повністю віддавати знову. Таким чином, регулюється вологість приміщення  і тим самим гарантує приємний і здоровий клімат в приміщенні.

2ae656dd6e72087db495b68bc73a55d4_590_300

4. Утилізація

На відміну від будівельних матеріалів з ​​невідновлювальних ресурсів  дерев’яні будівельні матеріали є ресурсозберігаючими протягом всього  циклу використання. Вони продовжують використовуватись в якості бази для інших продуктів.  В той час як інші будівельні матеріали  створюють  проблеми при  утилізації або потребують  великої  кількості  енергії на їх переробку.

На головну