ukraine unitedkingdom
  • alex@deltahouse.ua
  • 38 044 2096707

Виробництво клеєного бруса

  • 0

Виробництво клеєного бруса

Процес виробництва починається з розпилювання корінної деревини на дошки.

Відібрані за розмірами і якістю дошки висушуються в спеціальних камерах до вологості, відповідної їх застосуванню (8-18%, залежно від типу бруса і застосовуваного клею). Таким чином забезпечуються умови для подальшої обробки і виключається усушка деревини в процесі подальшої експлуатації. Висушені ламелі строгаються і сортуються по міцності (DIN 4074-S10). На цьому ж етапі маркуються і виторцовуються ділянки з дефектами – великі сучки, тріщини, «обзоломи» (укоси або нерівності кромок). Існує візуальне (матеріал оглядають спеціально навчені фахівці – грейдери) і автоматичне сортування, здійснювана за допомогою машин. Машинне сортування є кращим, оскільки дозволяє визначати більший діапазон міцності і виключає «людський фактор». На торцях різних по довжині відрізків ламелей фрезерується зубчастий профіль, і вони під тиском склеюються один з одним до необхідної довжини. Шипи можуть нарізатися як поперек, так і паралельно площині дошки.

Виробництво клеєного бруса

За допомогою машини наноситься клей. Для склеювання ламелей використовуються різні види клею в залежності від умов експлуатації готової продукції:
– Меламінові клеї – прозорий клейовий шов, широко застосовуються в Європі
– Резорцинові клеї – темний клейовий шов, знайшли своє застосування в США і Японії, застосовуються для виробництва всіляких конструкцій, що використовуються зовні будівлі, в тому числі для умов підвищеної вологості (мости, суднобудування і т.д.)
– EPI-система – прозорий клейовий шов, застосовується в Японії для виробництва деталей і виробів малоповерхового житлового будівництва
– Поліуретанові клеї – прозорий клейовий шов, сучасні клеї, що швидко твердіють, збільшують продуктивність виробничих ліній, дозволяють склеювати деревину з вологістю до 18%.
– Класи водостійкості клею: D3 – столярний; D4 – зовнішній водостійкий; D4 ++++ – водостійкий з підвищеними властивостями
– Класи екологічної безпеки: Е3, E2, E1 (Європа); F ***, F **** (Японія).
– Класи експлуатації: 1 і 2 (Європа); А, В, С (Японія).

Найбільш відомі клейові системи виробляють міжнародні компанії Akzo Nobel (Casco Systems), Dynea, BASF, які спеціалізуються на формальдегідних та меломінових смолах. В області поліуретанових клеїв провідними виробниками є компанії Leeson Polyurethanes Ltd, Klebchemie (торгова марка Клейберіт). Для експлуатації деталей в приміщеннях з нормальною вологістю, з підвищеною вологістю. або на відкритому повітрі використовуються різні системи клею. Використання різних систем клею підлягає обов’язковій сертифікації.
– Після нанесення клею ламелі збираються в пакети (заготовку бруса необхідного перетину) і пресуються.
– Після затвердіння клею готовий клеєний брус стругається та фрезерується (профілюється).

Клеєний брус є ідеальним матеріалом для деталей заводського виготовлення, так як згодом не деформується, чим забезпечується чіткість і щільність примикань і з’єднань.


Залишити коментар